Praktické rady

Vyberte si článek, který vás zajímá:
 • Návrat do zaměstnání po poškození mozku

  Existuje mnoho způsobů, jak přistupovat k návratu do zaměstnání po poškození mozku. V následujícím PDF souboru Vám nabízíme strategie, které Vám pomohou zvýšit šanci na úspěch při cestě do zaměstnání.

  více...

 • Desatero komunikace s člověkem po poranění mozku

  Desatero komunikace s člověkem po poranění mozku.

  více...

 • Změna v zákoně o sociálních službách

  Novelizací zákona o sociálních službách, provedené zákonem č. 366/2011 Sb., byla nově uložena povinnost uzavírat písemné smlouvy o pomoci i pomáhajícím osobám, které nejsou podnikateli ve smyslu obchodního zákoníku. Jde o osoby, které byly dříve označovány jako „jiné osoby“. Vzhledem k této skutečnosti zpracovala NRZP ČR vzorový návrh smlouvy, který vychází ze stávajícího vymezení základních životních potřeb a v příloze současně obsahuje i činnosti, které tvořily obsah úkonů rozhodujících pro stanovení míry závislosti podle právní úpravy platné do konce roku 2011.

  více...

 • Formuláře ke stažení

  Žádost o příspěvek na mobilitu, Žádost o příspěvek na péči, Žádost o příspěvek na pomůcku, Žádost o přiznání průkazu osoby se zdravotním postižením.

  více...

 • Plný a částečný invalidní důchod

  Zde se dozvíte například: Co je třeba k sepsání žádosti o důchod? Jak a kde žádat? Částečný invalidní důchod... Plný invalidní důchod...

  více...


Loga garantů
CEREBRUM - Sdružení osob se získaným poškozením mozku a jejich rodin, z.s.
Křižíkova 56/75A 186 00 Praha 8
Telefon: (+420) 226 807 048
E-mail:

vytvořeno www.netplanet.cz

CEREBRUM 2013

;