Příběhy a osudy

 • CEREBRUM

  Jiný pohled na život po nehodě

  Dne 6. května 2007 Thorarinn Karlsson a dva jeho přátelé jeli na barbecue, cestovali na motocyklech. Náhle se jim do cesty natlačil projíždějící vůz, a zatímco vůdci skupiny se podařilo protlačit kolem auta, Thorarinnovi, druhému v pořadí již ne. Vůz vybočil zpět do původního směru, a v tu chvíli Thorarinn ztratil kontrolu nad svou motorkou. Narazil do auta, a s motorkou za zády se smýkal směrem k autobusové zastávce, která stála u silnice. Předtím, než do ní narazil, brknul o obrubník a vznesl se do vzduchu, letěl asi 3 - 5 metrů a přistál, s největší pravděpodobností na rameno, a převalil se.

  více...

 • CEREBRUM

  Osm let poté – Markův příběh

  Bylo mi 18 let, právě mě přijali na vysokou školu, na kapesné jsem si vydělával programováním, když mi zjistili nádor na mozku. Vzhledem k jeho velikosti a velkému otoku mozku došlo při operaci ke značnému poškození a také k nutné reoperace. Zpočátku byl můj stav velmi kritický, což si pochopitelně příliš nepamatuji. Nemohl jsem sám dýchat, přijímat stravu ani hýbat se, protože jsem byl zcela ochrnutý po celé pravé straně těla.

  více...

 • CEREBRUM

  Příběh Marušky

  Jmenuji se Maruška, je mi 21 let. Před třemi lety jsem měla dopravní nehodu, když jsem jela spolu s kamarády na výlet na zámek Blatná. Tím to všechno začalo. V tuto chvíli pracuji v CEREBRU, ale kdyby nebylo té nehody, pravděpodobně bych byla prvním rokem zaměstnaná v některé nemocnici jako zdravotní sestřička.

  více...

 • Příběh Jaroslava

  Psal se rok 1979. Tehdy mi bylo 18 let a jako každý kluk jsem toužil mít motorku. Brzy se mi sen splnil, a já vlastnil motorku s lodičkou. Jednou jsme se s kamarádem vraceli z Mimoně do Prahy. V Želízech, protože byla zima, jsme se zastavili na čaj s citrónem a pokračovali hned dál. Neprozřetelně jsem půjčil řízení motocyklu kamarádovi a já nastoupil do sidecaru – lodičky.

  více...

 • Příběh mého táty

  Tento příběh Vám mohu sdělit díky tomu, co si pamatuji a je věnován těm, jež si nemohou vybrat co si zapamatovat.

  více...

 • Příběh mého syna Martina

  Martin byl dítě jako každé jiné. Ve svých 12 letech byl velmi společenský, jeho pokoj byl každý den plný spolužáků, kteří se rozcházeli, až když je rodiče začali shánět. Proto mne velmi udivilo, když se mu na konci roku nechtělo na školu v přírodě.

  více...

 • Příběh Katky

  Psal se rok 2005, jestli se dobře vzpomínám. Vedla jsem v celku, myslím, spořádaný život. Měla jsem přítelkyni, bydlela v bytě – sice v suterénním, ale nám to úplně stačilo.

  více...

 • Příběh Lenky

  Myslím, že každý kdo prodělal v životě nějaký úraz, nemoc nebo životní krizi má žebříček svých životních hodnot značně jiný než před tím. Ani já nejsem výjimkou. Nyní mi je 40 let, úraz hlavy jsem utrpěla v 15 letech, je tomu tedy 25 let, ale vím, že jsem tehdy začala vše vnímat úplně jinak...

  více...


Loga garantů
CEREBRUM - Sdružení osob se získaným poškozením mozku a jejich rodin, z.s.
Křižíkova 56/75A 186 00 Praha 8
Telefon: (+420) 226 807 048
E-mail:

vytvořeno www.netplanet.cz

CEREBRUM 2013

;